Autoliste
Pasākumi | eXpotīcija (2010-05-22) | Atsauksmes | Kabans Enkurs, atbilde Orgiem uz atbildi KTJ

 Seko mums Twitter.com
 Vietu uz servera nodrošina DEAC

Sveiki,

Nenocietos un uzrakstīju atbildes vēstuli uz atbildes vēstuli :)

Atbildot uz organizatoru atbildes vēstuli komandai Kas te jāraksta, arī komanda Kabans Enkurs vēlētos paust savu viedokli.

Lasot augšminētās komandas, kā arī vairāku citu komandu atsauksmes, komandai Kabans Enkurs ir radusies pārliecība par to, ka daudzi pasākuma dalībnieki nav pievērsuši uzmanību pasākuma reglamentam, proti, punktam 3.1.3, kas vēsta, ka katrai komandai "obligāti nepieciešams nedaudz apķērības un humora izjūtas".

Ja atmiņa neviļ, šāds punkts nolikumā ir bijis jau kopš Autolistes pasākumu pirmssākumiem, un komanda Kabans Enkurs šo punktu vienmēr ir interpretējusi šādi: orgi ir maitas un ir izdarījuši visu, lai dalībniekiem pēc iespējas ieriebtu ar visādām nejaucībām, tāpēc mums, no savas puses, ir jāliek lietā visa mūsu apķērība, lai saprastu kā tieši mūs mēģina piečakarēt, un izdomātu kā apčakarēt orgus no savas puses. Šeit palīdz arī kāda vispārzināma patiesība, proti: ja kaut kas nav ekspliciti aizliegts reglamentā, tātad tas ir atļauts. Tas attiecas uz komandas sadalīšanos, lai apmeklētu vairākus KP vienlaikus, uz iepriekšēju KPi attāluma no leģendas starta izmērīšanas kartē, uz tāllēkšanas distances iepriekšējas atmērīšanu ar mērlenti un atlikšanu lecamlaukumā ar pārējo komandas dalībnieku rumpju palīdzību, uz leģendu un muzeju punktu apvienošanu, uz padomu prasīšanu un pat pareižo atbilžu kļaņčīšanu no citām komandām un visādām citādām sīkām viltībām, par kurām es labāk neminēšu, jo iespējams, ka tās nav uzoduši ne orgi, ne pārējās komandas :)

No otras puses esam praksē pārliecinājušies par to, ka, ja orgi kaut ko ekspliciti prasa reglamentā, tad labāk šo prasību tiešām pildīt, un ļoti burtiski. Ja orgi iesaka ņemt līdzi lāpstu un 5m garu mērlenti, tad, ticiet man, prasītos priekšmetus tiešām labāk ir paņemt līdzi. Tas attiecas arī uz ugunsdzēšamo aparātu, un veselais saprāts saka, ka ir tikai loģiski, ka tā derīga termiņš nedrīkstētu būt beidzies. Protams, fui orgiem, ja viņi kādai ekipāžai to ir piemirsuši pārbaudīt. 

Visbeidzot, vēlētos arī atbildēt uz pārdomām par to, ka leģendu uzdevumi neesot bijuši tik punktus nesoši kā, piemēram, muzeju uzdevumi, u.t.t. Vēlos norādīt, ka, manuprāt, nevienmērīga uzdevumu atalgošana ar punktiem ir daļa no orgu ļaunā plāna kā ieriebt dalībniekiem, un ar to vienkārši ir jārēķinās. Jau pirms dažiem gadiem Kabans Enkurs secināja, ka muzeju uzdevumi ir "vispelnošākie", un tāpēc koncentrējās uz tiem (protams, mums arī tiešām patīk muzeji, un, no otras puses, ne pārāk patīk ložņāšana pa brikšņiem). Šogad komanda pasākuma vidusdaļā konstatēja, ka leģendas a) prasa pārāk daudz laika un b) dod neproporcionāli mazu punktu skaitu, ņemot vērā, ka ne visus KPi parasti izdodās pamanīt, kur nu vēl noteikt precīzu attālumu līdz tiem, ņemot vērā odometra īpatnības. Līdz ar to komanda operatīvi izkalkulēja, ka daudz vērtīgāk būtu atklāt 3o polu, ņemot orientēšanās punktus, kuros pie tam nav nemaz obligāti jādodas uz otro punktu - pareizās atbildes uz papildjautājumiem (tīri veiksmīgi) var arī minēt. Rezultātā tiek iegūts trešais pols, kas punktu ziņā noteikti atsver zaudētos punktus neprecīzi atbildot uz papildjautājumiem, savukārt laika ziņā noteikti atsver nēsāšanos pa leģendām. Cits jautājums - kāpēc leģendas beigās tika prasīta pareiza un ne savādāka atbilde, bet orientēšanās uzdevumos derēja jebkāda - taču tāpēc jau ir caurumi sistēmā, lai tos izmantotu :)

Manuprāt arī šādu lietu izfunktierēšana piederās pie apķērības pielietošanas. Ja kādam ir vēlme braukt leģendas vai darīt kādas citas sev patīkamas lietas - lūdzu, bet tad nesūdzieties par rezultātu. Ja kādam gribās punktus un vietu uz pjedestāla - domājiet, kā visracionālāk plānot māršrutu un uzdevumu pildīšanu. Vismaz mums šāda stratēģija līdz šim ir darbojusies gluži labi :)

P.S. Jāpiebilst, ka GPS aparāta neesamība tiešām nav šķērslis. Ja atminamies, vēl pavisam nesen katrā klasē ekipāžu rezultāti tika dalīti grupās "bez GPS" un "ar GPS". Kā bijušie "bez GPS" grupas dalībnieki varam apliecināt, ka viss ir izdarām arī ar kartes palīdzību. Jāpiebilst, ka faktiski arī pašlaik braucam gandrīz bez GPS, tikai reizēm iedarbinot Nokia tālruņa aparātā iebūvēto GPS.

P.P.S. Protams, jāpiekrīt - kļūda leģendas finišā punktā par kilometru galīgi nav forši. Divdomība attiecībā uz to, kas ir kāpņu platums, arī nav īsti laba. Tāpat kā pola koordinātes nobīde par 130 metriem. Taču nekļūdas tas, ka neko nedara, pie tam viss pārējais, kas ir tiešām foršs un līmenī, noteikti atsver pāris šādas lažas. Mēs šīs lietas filozofiski uztveram kā kārtējo orgu zapadlu un esam mierā ar to.

P.P.P.S. Pieļauju domu, ka Elites klases ekipāžu skatījums uz dzīvi nedaudz atšķiras, ibo šogad tiešām atvēlētajā laikā bija iespējams paņemt teju vai visus punktus.

Rosinām visus uz nadzīgāku atjautības pielietošanu un uz olimpiska miera ievērošanu, un uz tikšanos nākamgad!

Uldis, Kabans Enkurs
| Jaunumi | Par mums | Pasākumi uzņēmumiem | Pasākumi | Publikācijas | Dokumenti | Foto galerija | Videoklipi | Saites |
Mūsu sponsori un draugi:
    Autoliste     Dagmaara SIA     tosteris.com : web hostings un risinajumi    Geoveikals     19 points SIA   
 NACHOS Racing     4x4 Klubs   
Lapu apkalpo digiBlink, vietu uz web servera nodrošina DEAC
Terms & Conditions | Privacy Policy